ПР «Монтаж/демонтаж умивальника»
Мета заняття: Відтворити технологічну послідовність монтажу/демонтажу умивальника.
Уміти/знати: Вміти виконувати монтаж/демонтаж підвісного умивальника/знати види умивальників.
Обладнання: Ключ трубний (1 шт.), ключ розвідний (1 шт.), рівень будівельний (1 шт.), перфоратор (1 шт.), свердло по бетону (в залежності від основи стіни) Ø 6 мм (1 шт.), свердло по кахлю/перове (1 шт.), рулетка (1 шт.), викрутка хрестова (1 шт.), викрутка плоска (1 шт.), пістолет для силікону (1 шт.), канцелярський ніж (1 шт.), гумова киянка/молоток (1 шт.).
План:
1. Види та основні характеристики умивальників
2. Порядок виконання роботи
2.1. Демонтаж підвісного умивальника
2.2. Монтаж підвісного умивальника
3. Звіт про виконання роботи
Контрольні запитання
1. Види та основні характеристики умивальників
Неможливо уявити ванну кімнату без умивальника. Основні параметри, за якими його обирають, – геометричні розміри: ширина, висота та глибина. Вони визначають зручність експлуатації обладнання. Саме тому обирати розмір умивальника потрібно ретельно, оскільки ця характеристика залежить від просторового розміщення у приміщенні та його дизайнерського рішення.
Основні види умивальників за геометричними параметрами:
- стандарт – шириною 50-60 см;
- міні – шириною 40 см;
- розширений – шириною від 90 см.
Стандартний умивальник (Рис. 1) має оптимальні розміри для використання.
В такому виробі можна не тільки вимити руки, а й умитися, адже його розмір дозволяє з комфортом зробити цю процедуру.
Мініумивальник (Рис. 2) (рукомийник) призначений лише для миття рук. Такі моделі розміщують у невеликих санвузлах.
|
|
Рис. 1.Стандартний умивальник | Рис. 2.Мініумивальник |
Розширений умивальник (Рис. 3) поєднується зі стільницею і може досягати ширини 150 см. Вони досить зручні: на стільниці можна розмістити безліч необхідних предметів. Але цей виріб займає багато місця, тому підходить для санвузлів із великою площею.
|
Рис. 3. Розширений умивальник |
Види умивальників за способом монтажу:
- підвісні на консолях;
- із п'єдесталом;
- вбудовані;
- накладні;
- кутові.
Підвісні умивальники (Рис. 4) кріпляться на стіну за допомогою спеціальних кронштейнів. Раніше в такій конструкції було видно систему зливу, що виглядало не дуже естетично. Нині є моделі, в яких усі комунікації акуратно вбудовуються у стіну, тож візуально відкритою буде лише чаша. Такі рукомийники зручно розташувати в туалетній кімнаті, щоб не займати багато простору.
Умивальник із п'єдесталом (Рис. 5), або «тюльпан», має дві основні деталі: чашу та підставку. Цей варіант набув найбільшого поширення у використанні. Всі комунікації розміщені всередині п’єдесталу, не створюючи зайвих незручностей. Найкраще використовувати «тюльпан» у великих просторих приміщеннях. Не забувайте, що висота кріплення умивальника в такому випадку становитиме 70-80 см. Ви не зможете її змінити, оскільки цей параметр незмінний і залежить від п'єдесталу.
|
|
Рис. 4.Підвісний умивальник | Рис. 5.Умивальник із п'єдесталом |
Вбудований умивальник (Рис. 6) є складнішою конструкцією внаслідок тумби, в яку він безпосередньо монтується . За дизайном ці вироби можуть бути надзвичайно оригінальними. Їхня висота визначається габаритами тумби.
|
|
Рис. 6. Вбудований умивальник | Рис. 7. Накладний умивальник |
Накладний умивальник (Рис. 7) відрізняється від попередніх тим, що його не врізають у стільницю, а ставлять поверх неї. Такі умивальники дизайнерські та можуть бути різної геометричної форми, виготовлені з нестандартних матеріалів, що дає змогу створювати високохудожні вироби й ексклюзивні дизайнерські санвузли. Монтаж відбувається набагато простіше, а в шафці залишається більше місця для необхідних предметів гігієни.
Умивальників розрізняють за формою:
- круглі;
- овальні;
- прямокутні;
- напівкруглі;
- кутові.
Від форми часто залежить спосіб монтажу. Якщо обладнання призначене для монтажу на стільниці шафки й потребує врізання, вона буде у круглій чи овальній формі. Якщо монтаж передбачений на стіні, то зазвичай умивальник буде мати прямокутну або округлу форму.
Кутовий умивальник (Рис. 8) належить до окремої групи та використовується в обмеженому просторі, оскільки суттєво економить вільне місце. Мініумивальники (рукомийники) часто використовують для суміжних санвузлів чи дачних приміщень. Іноді такі умивальники комплектуються невеликою тумбою.
|
Рис. 8. Кутовий умивальник |
Умивальники відрізняються матеріалом виготовлення.
Кераміка. Це класичне рішення. Кераміка стійка до перепадів температур, не боїться вологи, має високу стійкість до впливу агресивних засобів для чищення.
Полімери. Досить практичні, невибагливі в експлуатації, не бояться різких ударів. Якісний полімер має непогану стійкість до хімічних засобів для чищення. Завдяки своїм експлуатаційним характеристикам може прослужити довше за кераміку.
Скло. В експлуатації умивальники зі скла аналогічні керамічним. Оскільки під час виготовлення скляного обладнання використовується міцне скло, вироби можуть бути розбитими тільки під впливом великого фізичного зусилля. Основним недоліком скляних умивальників є сліди, які можуть залишатися від бруду, води, мийних засобів, дотиків.
Камінь. Штучний чи натуральний камінь дає змогу втілити у ванній кімнаті розкішний інтер’єр. Довговічність такого умивальника висока, але камінь потребує особливого догляду.
2. Порядок виконання роботи
2.1. Демонтаж умивальника
Уся робота здійснюється із дотриманням правил безпеки праці, вашої та довколишніх. Використання захисних окулярів і захисних рукавиць є обов’язковими умовами під час виконання цієї роботи.
1. Перекрити подачу води
До початку демонтажу умивальника потрібно перекрити запірну арматуру (арматуру подачі холодної (ХВП) та гарячої (ГВП) води). Щоб переконатися, що вода не надходить, відкриймо змішувач: якщо тиск у системі відсутній, ви все зробили правильно.
2. Демонтувати сифон
Під сифон поставити відро або будь-яку ємність, відкрутити стакан сифона від його корпусу та злити воду. Для уникнення небажаних запахів розтруб каналізаційної труби необхідно тимчасово заглушити.
3. Демонтувати змішувач
Спочатку необхідно відкрутити гнучкі шланги від систем ГВП та ХВП, потім відкрутити фіксувальну гайку змішувача та зняти змішувач із умивальника.
4. Відкрутити кріплення умивальника
У процесі відкручування обов’язково притримувати умивальник для запобігання його падінню або ушкодженню.
2.2. Монтаж умивальника
Уся робота здійснюється із дотриманням правил безпеки праці, вашої та довколишніх. Використання захисних окулярів і захисних рукавиць є обов’язковими умовами під час виконання цієї роботи.
1. Зробити розмітку
Виміряти розмір між осями монтажних отворів на умивальнику (Ymm).
2. Перенести відповідні розміри на стіну (Рис. 9)
Перенести попередньо виміряні міжосьові розміри на стіну та проставити позначки, використовуючи будівельний рівень. Висота умивальника зазвичай 80-85 см – від рівня чистової підлоги до вершини чаші умивальника.
|
Рис. 9. Розмітка монтажу умивальника |
3. Висвердлити отвори
За допомогою перфоратора зі свердлом по основі стіни висвердлити отвори за наміченими позначками.
4. Закріпити умивальник
У просвердлені отвори забити дюбелі. Вкрутити кронштейни (металеві шпильки). Покласти будівельний рівень на кронштейни та відрегулювати їхню горизонтальну рівність. На всі елементи кріплення обов'язково надягти шайби та прокладки й прикрутити їх так, щоб ані кронштейни, ані раковина не хиталися.
Контроль горизонтальної площини здійснюється будівельним рівнем.
5. Виконати монтаж сифона
Монтаж сифона виконати відповідно до інструкції виробника.
6. Виконати монтаж змішувача
Встановити змішувач на посадкове місце та закрутити фіксувальну гайку. Приєднати гнучкі шланги, відкрутити аератор. Відкрити запірну арматуру подачі води.
УВАГА! Монтаж змішувача на умивальник та під’єднання гнучких шлангів до змішувача рекомендується здійснити ще до монтажу умивальника на монтажне місце.
7. Контроль якості
Відкрити у змішувачі ГВП та ХВП. Перевірити різьбові з’єднання від змішувача та з’єднання сифона. Перевірити з’єднання сифона з системою каналізації протягом 10 хвилин. Призупинити подачу води до умивальника (закрити змішувач), прикрутити аератор.
8. Виконати герметизацію
За допомогою сантехнічного герметика обробити проміжок між стіною та умивальником.
3. Звіт про виконання роботи
3.1. Зробити фотосупровід відповідно до технологічної послідовності монтажу умивальника
3.2. Прикріпити фотозвіт
Відеоінструкція до виконання практичної роботи
Контрольні запитання
1. Опишіть переваги керамічних умивальників.
2. Надайте характеристику умивальника.
3. Надайте характеристику умивальника.
4. Який пункт технологічного процесу монтажу умивальника тут зображено?