Україна потребує підготовки управлінців, які повинні творчо, креативно, логічно мислити, вміти аналізувати процеси соціально-економічного розвитку, використовувати досвід публічного управління та суспільного врядування зарубіжних країн. Підготовка таких фахівців можлива при опануванні, зокрема, дисципліни «Основи статистики », яка орієнтована на формування у слухачів практичних навичок вирішення проблем суспільної взаємодії в особистій та професійній сферах, вмінь використання інструментів статистичного та соціологічного аналізу для розуміння трендів соціально-економічного розвитку, використанні отриманих теоретичних і практичних знань та навичок у майбутній професійній діяльності.
ПРЕДМЕТОМ курсу є методи і способи раціонального поєднання та ефективного використання всіх елементів виробничого процесу на рівні підприємства.

Економіка підприємства - наука про ефективність виробництва, шляхи і методи досягнення підприємством найкращих результатів при найменших затратах.
ОБ'ЄКТОМ вивчення є підприємство як первинна ланка економічної системи, при цьому розглядаються економічні суб’єкти реального сектору економіки незалежно від виду діяльності, форм власності та розмірів.
МЕТА дисципліни – набуття слухачами знань з розділів прикладної економіки, організації та ефективності господарювання на рівні первинної ланки національної економіки, оволодіння теоретичними та практичними навичками з управління господарською діяльністю підприємства в умовах ринкового середовища.
ЗАВДАННЯ дисципліни базуються на послідовному викладенні окремих розділів і тем, які охоплюють матеріал від загальної характеристики підприємства як суб'єкта господарювання, до поглибленого вивчення спеціальних питань, які стосуються формування та використання ресурсів підприємства, оцінки їх ефективності, безпосередньо організації й результативність (економічної та соціальної ефективності) виробництва, формування витрат та результатів підприємства, інвестиційної та інноваційної діяльності підприємства, якості та конкурентоспроможності продукції.
У результаті вивчення курсу отримувач знань:
повинен знати:
- суть підприємства, взаємозв'язок його внутрішніх елементів та зовнішнього середовища;
- специфіку управління, планування та прогнозування на різних етапах життєвого циклу підприємства;
- склад, шляхи формування, методи оцінювання та ефективного використання виробничих ресурсів (основних фондів, оборотних засобів, нематеріальних активів, робочої сили);
- особливості здійснення інвестиційної та інноваційної політики на підприємстві;
- показники оцінки ефективності використання окремих видів виробничих ресурсів та діяльності підприємства в цілому;
- основні законодавчо-нормативні акти, які регулюють діяльність сучасних підприємств на території України;
повинен вміти:
- приймати науково обґрунтовані господарсько-управлінські рішення в умовах ринкової економіки;
- спрямовувати свої вміння і знання на отримання заздалегідь окреслених результатів господарювання шляхом оптимального використання трудових, матеріальних, фінансово-кредитних та інших ресурсів підприємства;
- самостійно здійснювати розрахунки та аналіз основних фінансово-економічних показників, які характеризують діяльність сучасного підприємства.